Grčka mitologija i hrvatska obala Jadrana

grmit

Studentski projekt Grčki mitovi o istočnoj obali Jadrana potaknuo je kreiranje pripovjednog pregleda odabranih grčkih mitova vezanih za istočnu jadransku obalu koji se velikim dijelom odnose na hrvatski primorski prostor. Mitovi su izdvojeni nakon analize antičkih literarnih izvora i pretražene literature. Odabrane priče spojene su terenskim pregledom krajolika s pripadajućim zemljopisnim lokacijama. Fotografijama krajolika i arheološkog materijala pokušali smo dočarati poveznicu mitova i Jadrana pridodajući joj atraktivnu likovnu notu.

Izrada tekstova i terenski rad: Vjeran Brezak, apsolvent povijesti, istraživački smjer (modul stara povijest); Filip Budić, apsolvent povijesti, istraživački smjer (modul stara povijest) i apsolvent arheologije (modul antička arheologija); Ana Katarina Gorički, studentica 5. godine klasične filologije; Barbara Pavlek, magistra arheologije te grčkog jezika i književnosti; Marina Stipić, apsolventica povijesti, istraživački smjer (modul stara povijest).

Mentori projekta: prof. dr. sc. Bruna KUNTIĆ-MAKVIĆ, dr. sc. Jelena MAROHNIĆ; izrada digitalne prezentacije: Jure LABROVIĆ; web dizajn digitalne prezentacije: Jure LABROVIĆ, Jakov BUDIĆ, Filip BUDIĆ; voditelj projekta: Filip BUDIĆ.

Financijska potpora: Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska elektroprivreda i Zaklada Adris.

Update: Projekt je dobio Rektorovu nagradu. Čestitamo!